З появою дронів стало можливим відносно просто і швидко робити 3D-моделі об’єктів.

Завдяки тому, що дрони використовують камери з оптикою високої роздільної здатності (до 4К), можна отримати дуже високу точність моделей (4см/піксель з точною прив’язкою до координат).

Об’єкт знімається, а потім всі отримані матеріали обробляються в спеціальній програмі. Інформація про кожну фотографію записується в EXIF-файл: з якої висоти велась зйомка об’єкту, на який кут була повернена камера, яка була довгота й широта, та ін. Програма використовує технології машинного зору й фотограмметрії для находженні спільних точок на багатьох фотографіях. Враховуючи геодані та кут повороту камери кожному пікселю шукається колірна відповідність на інших фотографіях.

Існує понад десяти програм, як вітчизняних, так і іноземних, які дозволяють створювати 3D-реконструкції по зображенням. Наша компанія використовує тільки сертифіковане програмне забезпечення, що дозволяє отримати 3D-модель високої точності з мінімальною кількістю артефактів.

 

Наша компанія пропонує послуги по 3D-скануванню об’єктів, пам’ятників архітектури, будівель і споруджень. В результаті такого сканування в иходять готові 3D-моделі з високоточною прив’язкою по координатах (у відповідності з вимогами геодезичних зйомок масштабів 1:500, 1:200).

Наші 3D-моделі ідеально підходять для виготовлення ливарних форм, елементів декору й скульптур. Їх зручно використовувати під час реставрації будівель і споруджень, які мають важливе історичне значення або є пам’ятником архітектури.

Для створення 3D-моделей ми використовуємо безпілотні технології, фотограмметричні камери призначенні B2B і лазерні сканери.

Результатом роботи є математична модель і хмара точок формату NCP (або будь-якого іншого за замовленням).

Такі моделі можуть бути корисними для:

  • архітектурних бюро,
  • будівельних організацій,
  • проектних організацій.