На поверхневі стоки, а отже й на врожайність серйозно впливає мікрорельєф поля, адже на різних ділянках, в залежності від уклону, здатність до накопичення вологи в ґрунті різна. Тобто від рельєфу безпосередньо залежить, як будуть засвоєні опади, що випадають: вода або вбереться в ґрунт, або стече с нахиленої поверхні, або утворить зону перезволоження.
Одним з головних агротехнічних заходів, що безпосередньо впливають на водний режим ґрунту, є правильний спосіб обробки сільгоспугідь, з використанням агротехнічних прийомів, які покращують водопроникність ґрунту. А важливий інструмент для вибору необхідного способу передпосівної обробки ґрунту — цифрові моделі місцевості та мапи висот. Задачу по їх складанню успішно вирішують безпілотні літальні апарати.
Використання БПЛА дозволяє отримати детальнi ортофотоплани (в масштабах М 1:500, М 1:2000, М 1:5000) і мапи висот з роздільною здатністю від 10 см/піксель. По такій деталізованій матриці висот можливо з великою точністю здійснювати різноманітні виміри та моделювання процесів — розрахувати напрямки поверхневого стоку дощових вод, виявити безстічні області та вибрати необхідний напрямок і спосіб орання.
Використання БПЛА дозволяє оперативно та з мінімальними витратами отримати дані про рельєф земної поверхні, посіви та ґрунти, з сантиметровою роздільною здатністю та високою точністю прив’язки до місцевості.

 

Відповімо на будь-які питання за телефонами:
(044) 360-12-97
(095) 773-32-86

sales@agrodrone.com.ua