Використання мультиспектральної зйомки — це новий крок в розвитку сільського господарства. Ця технологія надає фермерам майже миттєву максимально детальну інформацію про те, як себе відчувають посіви.

З її допомогою можна визначити індекс NDVI. Це один з найбільш поширених індексів для кількісної оцінки рослинного покриву.

NDVI = (NIR – RED)/(NIR + RED)

де, NIR — відображення в ближній інфрачервоній області спектра,

RED — відображення в червоній області спектра.

В основі формули NDVI лежить той факт, що висока фотосинтетична активність, як правило, пов’язана з наявністю густої рослинності. Завдяки цьому з’являється можливість проводити картографування рослинного покриву на основі повітряних зйомок і виявляти площі, які покриті й не покриті рослинністю.

Знаючи спектральні характеристики природних (сніг, лід, вода та ін.) і штучних матеріалів, а також характерні для них значення NDVI, можна розпізнати й класифікувати їх на спектрозональних знімках.

Таким чином мапи с даними індексу NDVI дозволяють кількісно оцінити стан рослинності, розрахувати врожайність, ідентифікувати культури, оцінити схожість і зріст рослин, проаналізувати продуктивність угідь, а також виявити проблемні ділянки.

Дистанційна оцінка індексу NDVI на основі аерофотозйомки з БПЛА — один з найбільш точних і швидких методів моніторингу сільськогосподарських угідь.

Застосування БПЛА дозволяє знизити собівартість даних, підвисити оперативність їх отримання та роздільну здатність. Використання наземної техніки має меншу продуктивність і обходиться дорожче в обслуговуванні. А знімки, зроблені з супутника, відрізняються меншою роздільною здатністю, що не задовольняє сучасним запитам в галузі точного землеробства, особливо у випадку полів невеликої площі. Крім того, хмарність в день зйомки робить результати, отримані з супутників, непридатними до використання.

 

Відповімо на будь-які питання за телефонами:
(044) 360-12-97
(095) 773-32-86

sales@agrodrone.com.ua